Etiket arşivi: bursa masöz bayan

Masaj Bursa

Son dönemde yapılan başarılı estetik cerrahi operasyonları, dikkatleri Türkiye’ye çevirdi. Daha önceleri ucuz olduğu için tercih edilen Türkiye artık güven ve tecrübe ile öne çıkıyor. Tedavileri bittikten sonra hastalara tatil imkânı da sunan Türkiye dünyaca ünlü sanatçıların da gözdesi haline geldi.

Türkiye’nin dünyada en çok estetik operasyon yapılan 20 ülkeden biri olduğuna dikkat çeken Turk Health Turizm Yönetim Kurulu Masör Bursa , sağlık turizmi kapsamında her yıl yurtdışından 250 bin-300 bin arasında hastanın Türkiye’ye başvuru yaptığını söyledi.

Masaj Bursa ve Fransa’ya göre ortalama dörtte bir oranında uygun olmasının Türkiye’yi öne çıkardığını belirten Acıkök, yağ aldırma, Masaj Bursa  ve göğüs protezinin yanı sıra burun estetiği gibi operasyonlarda son yıllarda başarılı bir grafik sergileyen Türk doktorlara olan güvenin arttığını ve dünyanın her yerinden hastaların Türkiye’yi tercih ettiğini söyledi.

Geçtiğimizde aylarda estetik operasyon için Türkiye’ye gelen Hollywood yıldızı Erika Eleniak’ın açıklamalarına değinen Acıkök, ünlü isimlerin Türkiye’nın bu anlamda tanıtımına katkı sağladığını belirtti. İstanbul’un, estetik cerrahinin merkezlerinden biri konumunda olduğunu dile getiren Turk Health Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök şunları söyledi:

“Her yıl dünyanın önemli estetik cerrahi kongrelerinden biri İstanbul’da gerçekleşiyor. Türkiye’de uygulanan plastik cerrahi ameliyatlar en son bilimsel temellere dayanan ameliyatlar.  Türk doktorlar başarıları ile adından sıkça söz ettirmeye başladı. Estetiği sadece bir lüks ya da tercih olarak düşünmemek gerekiyor. Çeşitli fiziki rahatsızlıklar ve psikolojik problemler neticesinde estetik operasyonlara başvuranların sayısı oldukça fazla. Başarılı operasyonlar hastaların kişisel kaygılarını gideriyor ve özgüvenlerini artırıyor. Gelinen noktada toplumun her kesiminden insanın hiç çekinmeden kendilerini estetik uzmanlarına emanet ettiğini görüyoruz.”

Masör Bursa

İsveç masajı : Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Bursa masör burada önemli olan kişinin rahatlatılabilinmesi ve bulunduğu ortamdan keyif almasının sağlanmasıdır. Batı tekniği ile yapılan ve genellikle masaj yağları kullanılarak yapılan bir masaj olup nadir durumlarda tercih halinde kayganlaştırıcı kullanılmadan da yapılabilen bir masajdır. Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Spor masajı : Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarının değişik olmasıdır. Bursa erkek masör

Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir.

Aromaterapi masajı : Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır. Süre yaklaşık 60 dakikadır.

Thai masajı : Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Refleksoloji : Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır. Süre yaklaşık 30 dakikadır.

Derin doku masajı : Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. Süre yaklaşık 60 dakikadır.

Anti Selülit masajı : Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Bölgesel masajlar : Baş – boyun, ense – omuz – sırt, sırt – bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır.Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır. Süre yaklaşık 30 dakikadır.

Diğer Masaj Teknikleri ve Çeşitleri

Merkezimizdeki masaj terapistleri (masör ve masözler) sadece uzmanlık eğitimi ve sertifika alınan yukardaki masaj tekniklerini uygulamaktadır. Ancak farklı kültürlerden kaynaklanan ve farklı amaçlara yönelik daha pek çok masaj türü vardır:

Anti-stres masajı, Aroma relax masaj, Ayurveda, Ayurvedik Masaj, Bali Masajı, Champissage (Çampisaj, Baş masajı), Chavutti Thirumal, Craniosacral masajı, Çikolata terapisi, Hamam kese, Hamile masajı ve Bebek masajı, Hint Baş Masajı, Holistik Vücut Masajı, Hu Na Hawai Masajı, Kahve terapi, Klasik Masaj, Kleopatra masajı (yosun ile), Küba masajı, Lenf Drenaj (lenfatik drenaj), Lomi Lomi Masajı (Lomi Lomi Hawaii Masajı), Mandara masajı, Medikal masaj (tıbbi masaj), Nefertiti masajı, Reiki, Geleneksel Roma masajı, Sıcak Taş Masajı, Soğuk Taş Terapisi, Shiatsu, Shirodhara Masajı, Sultan masajı (kil ile), Şarap terapisi, Tayland Masajı, Tay Yoga Masajı, Tui Na, Watsu, Yüz masajı…